Beste studenten en docenten van Dr. Ambedkar
2009.02.17. Categorized: Front Page, Library Tagged: Alfa-College, Groningen, Jan Pieter Struiving
We hebben jullie school enkele malen bezocht nadat Zoltán Ulicska van Sulinova ons gezegd had dat jullie vast wel contact wilden met andere scholen omdat jullie in moeilijke omstandigheden onderwijs verzorgen. Die moeilijke omstandigheden zijn een eufemise. De stap die de zigeunergemeenschap moet zetten is gigantisch groot en de situatie is niet eenvoudig te veranderen. Zigeuners hebben het nergens gemakkelijk maar in het voormalige Oost-blok is sinds de val van de Muur de achterstand groter geworden in plaats van kleiner.
friends at Sajókaza. Photos: Manfred Grit
Get the Flash Player to see this player. Ons bezoek aan Hongarije in 2007 bracht ons echter in contact met mensen die doelbewust werken aan het verbeteren van de situatie van de Roma door dat te verzorgen wat voor nodig is voor iedereen die zichzelf wil respecteren: onderwijs. De manier waarop en vastberadenheid waarmee dat gebeurt was voor ons aanleiding om steeds terug te komen en daarmee te proberen jullie een beetje te helpen.
Groningen for the people of Sajókaza.
Photos: Manfred Grit
Get the Flash Player to see this player. Wat voor ons begon als een door schoolvernieuwing van bovenaf ingegeven ‘maatschappelijke stage in het kader van Burger - schaps - competenties’ is nu uitgegroeid tot een zaak waarvoor wij ons graag inzetten.
We hopen dat jullie succes zullen hebben. Niemand kan dat garanderen, maar de inzet waarmee en de manier waarop jullie de problemen aanpakken geven recht op hoop.
Jan Pieter Struiving
Docent Alfa-College
Most Active Commentors